Friday, June 19, 2009

Lenny Kravitz vs Wianki ?


Jutro wieczorem Lenny Kravitz zagra koncert pod Wawelem. To miło z Jego strony ale też, nie zapominajmy, że taką ma pracę. I pewnie wybrałbym się na chwilę ale ... jakaś całkowita porażka jest z doborem supportu. Te dzieciaki sławnych rodziców to jakiś koszmar Budyniowa :Marysia Awaryjna, Marysia Sado-macho, bracia (z) Budki, synowie Woodoo itd. itd. i główna porażka na jutro - Patrycja M. To zbyt duża cena dla mnie nawet jak na koncert "boskiego" Lennego.
Kiedy Bogdan robił fotkę scenie na jakiej wystąpi jutro Patrycja M. (to jakby kopnąć w pupę kilka naprawdę rockowych składów w Polsce) - ja przysłuchiwałem się przewodniczce wycieczki obcokrajowców. Było o Kravitzu, było o koncertach jakie organizuje Kraków - ale ani słowa o Wiankach. Więc czy to jest promocja miejscowej specjalności jakimi mogą być tzw. Wianki w Krakowie, czy tylko wstydliwie skrywany dziki obyczaj, który tli się gdzieś w cieniu kolejnej Gwiady (czy raczej Gwiazd?! no bo nasza gwiazda jest pierwszej wielkości!). No ale rozumiem, że Krakowskie Biuro Festiwalowe nie ma specjalnego interesu wskrzeszać stare i niezbyt katolickie zwyczaje. No to po cholerę Wianki? Odpowiedź jest widoczna gołym okiem na okładce ostatniego Karnetu : Wianki to : "music experience" i wszystko jasne. I to będzie bez wątpienia wielkie "music experience".
A co do usprawnienia zarządzania kulturą w Krakowie to wszystko powinno być ozaczone symbolami, nazwami miesięcy i zgodnie z kolejnością : KBF/06/2 - ozaczałoby : imprezka nr 2 w czerwcu itd. itd. Jako produkt turystyczny to dużo łatwiejsze do wymówienia i przyswojenia przez zagranicznych turystów. Nie jakieś Wianki czy Zaduszki, tylko : " KBF/06/02 and KBF/11/01 - please!".
Jak długo jeszcze będziemy się cieszyli jak dzieci, że ten czy inny (swoją drogą : fajny gość) raczy u nas wystąpić podczas zwyczajowej trasy po Europie? Nie gra przecież za darmo i nie nagłaśnia go "Murzyn" z klubu RE . A więc znowu doczekamy się na : "dobrywiecoor Krakow" !

No comments: